Sypialnia to miejsce odpoczynku. Prywatna przestrzeń, do której dostęp mają tylko domownicy. Tworzą ją nie tylko meble, ale także dodatki. Poduszki, koce i narzuty to jednak nie wszystko – całość uzupełniają również dekoracje. Dobrze dobrane obrazy do sypialni uatrakcyjnią Twoją strefę relaksu.
Kolory przewodnie obrazów do sypialni
Sypialnia to jedno z tych pomieszczeń, które często ubogie jest w dekoracje ścienne. Zwykle rodzinne zdjęcia i pejzaże zdobią ściany salonu lub przedpokoju. Tymczasem każdy, nawet niewielki dodatek może zmienić wygląd pomieszczenia oraz pozytywnie wpłynąć na samopoczucie domowników. Relaks, spokój i harmonia – to pierwsze słowa, które powinny się kojarzyć z miejscem odpoczynku. Tę błogą atmosferę można podkręcić z pomocą obrazów do sypialni.
Niebo i natura
Przede wszystkim dominuje kolor niebieski i zielony. Błękity przeważnie dominują w przypadku motywów morskich oraz zimowych obrazów. Sprawdzą się również fotografie, które przypomną o ciepłych promieniach zachodzącego słońca. Do krainy marzeń przenoszą również zagadkowe, pełne głębi konstelacje gwiazd, a lawendowe, pachnące pola wyciszają. Zieleń to kolor nadziei. Natchnienie dadzą Ci leśne krajobrazy i roślinne kompozycje.
Stonowane szarości
Obrazy do sypialni nad łóżkiem często wyróżnia srebro, szarość, czerń oraz biel. Wysokie wzgórza i górskie scenerie nadają subtelnego wyrazu. Kojarzą się z góralską chatą, która przekazuje swoje ciepło. Taka perspektywa z pewnością odpręża i wprowadza w stan relaksu. W sypialni z powodzeniem sprawdzą się także zdjęcia z sentencjami lub hasłami, z którymi się utożsamiasz.
Obrazy do sypialni – który motyw będzie pasować?
Żaden element wystroju nie powinien zakłócać strefy wypoczynku. Obrazy do sypialni powinny być raczej stonowane – dobrze, aby uspokajały wnętrze i przynosiły odprężenie po długim dniu pracy. Krzykliwe dodatki nie zawsze gwarantują żywe i barwne pomieszczenie. Wystarczy wybrać odpowiednie kolory i wzory, które będą współgrać z wnętrzem, aby osiągnąć założony cel.
Domowa łąka – kwiatowe motywy obrazów do sypialni
Od wielu sezonów królem wśród wzorów są liście monstery. Ich nieregularny kształt nadaje pomieszczeniom wyrazu i elegancji. To nowoczesna roślina, która sprawdzi się w każdym stylowym mieszkaniu. Powiewu świeżości z pewnością doda również lawenda, wrzosy oraz maki. Jeśli w Twoim sercu króluje tradycjonalizm, postaw na klasyczne róże lub magnolie.
Wybierz się w podróż – obrazy do sypialni a krajobrazy
Pejzaże pozwalają nam przenieść się do przeszłości lub zaplanować przyszłe wycieczki. Ich głębia zaskakuje, a zamglone ujęcia dodają tajemniczości. Otwarta kompozycja optycznie powiększa również pomieszczenie. Asortyment obrazów do sypialni z motywem krajobrazu jest bardzo szeroki, dlatego z pewnością dobierzesz kadr, który będzie wywoływał w Tobie pozytywne myśli i wspomnienia. Stonowana, a jednocześnie uniwersalna kolorystyka dopasuje się niemal do każdej sypialni.
Subtelna abstrakcja – awangarda obrazów w sypialni
Spokój i harmonia raczej nie są łączone z abstrakcją. W przypadku obrazów do sypialni może się to jednak udać! Abstrakcja to jeden z niewielu motywów, w którym rządzą wyraziste kolory. Przeważają wzory geometryczne – głównie koła, prostokąty i kwadraty w różnych konfiguracjach.
Na płótnie czy w ramach – nowoczesne i tradycyjne obrazy do sypialni
Ostateczny wygląd dekoracji ściennej zależy od upodobań i gustu domowników. Sypialnia to prywatna część mieszkania – o jej aranżacji czy wybranych dodatkach decydują wyłącznie właściciele. Zarówno jedna grafika, jak i imponująca galeria ścienna za wezgłowiem łóżka może zachwycić. Wzory na płótnie pasują do wnętrz nowoczesnych. Często można je spotkać w połączeniu ze stylem skandynawskim, w którym przeważają jasne i stonowane barwy. Do tradycyjnych pomieszczeń lub tych stylizowanych na staromodne, lepiej wybrać obrazy do sypialni w ramach. Dodają elegancji, podkreślają wydźwięk ilustracji i dodatkowo pięknie wyróżniają się na tle ściany. Każda grafika powinna podkreślać i uwypuklać charakter pomieszczenia. Nawet najpiękniejsze zdjęcie nie spełni swojej funkcji, jeśli będzie odbiegać od koncepcji.